nav-left cat-right
cat-right

Všestranný pomocník notebook Asus EEE

ASUS EEE PC 1201HA Většina domácností se během několika minulých let přesunula od desktopových počítačů k přenosným notebookům. Cenově výhodnější počítače umožňují mobilitu a v případě potřeby je možné je vzít s sebou na chatu nebo do školy pro prezentaci domácích úkolů. Uživatelé neváhají sáhnout po notebooku s 20 palcovým displejem, který již pohodlnou přenositelnost postrádá. Řešením je poohlédnout se po mobilních brášcích – netboocích. 

Jeden z prvních výrobců, který se s vervou pustil do mobilních netbooků, byla firma Asus. Představila revoluční koncept miniaturního počítače Asus EEE, který se brzo stal po celém světě velmi populární. Dnes už jej potkáte v restauracích a kavárnách. Nejsou výjimkou ani odborné konference nebo školní lavice středních i vysokých škol.

Přenosná mobilní kancelář

Netbook otevřete a máte k dispozici klasický počítač se vším, co vám poskytovaly klasické větší notebooky nebo stolní počítače. Miniaturizace nedosáhla takové úrovně, aby to vedlo k obtížím použití klávesnici i pro častější psaní poznámek. K dispozici máte i mikrofon s webkamerou, není problém s dostatečným internetovým připojením komunikovat přes videohovor s dalšími členy domácnosti nebo kamarády. K provozu dostačuje mobilní připojení nebo bezdrátová síť.

Další velkou výhodou je jejich vysoká výdrž provozu na baterie. Nejnovější modely s 6 článkovou baterií vydrží v provozu přes 11 hodin. Netbooky Asus EEE jsou velmi vhodné i pro časté cestovatele. Na cestách máte možnost zůstat v kontaktu s nejbližší rodinou, ale i přáteli či kamarády.

Barevné varianty notebooků Asus EEE

S rostoucí popularitou nabízí společnost Asus další a další možnosti výběru barevného provedení. Počítače Asus EEE se stávají nejen praktickým pomocníkem na cestách, ale i vkusným módním doplňkem, který se ztratí v nejedné větší dámské kabelce nebo libovolném batohu.

Pokud váháte s vánočními dárky, ještě nemusí být pozdě objednat právě notebooky Asus. Pro snazší výběr přinášíme přehlednou tabulku se základními parametry aktuálních modelů notebooků Asus EEE.

Model Procesor Displej Max.rozlišení RAM Disk Baterie Oper. systém Váha
1005HA Atom N270 10" LED 1024×600 1 GB 160 GB 6 článků Win XP Home CZ 1,27 kg
1008HA Atom N280 10" WSVGA 1024×600 1 GB 160 GB 4 články Win XP Home CZ 1,1 kg
1101HA Atom Z520 11,6" 1366×768 2 GB 250 GB 6 článků Win 7 HP 1,45 kg
1201HA Atom Z520 12" LED 1366×768 2 GB 250 GB 6 článků Win 7 HP 1,38 kg

Před nákupem na internetu zvažte, zda bude internetový obchod ještě schopen požadovaný model získat na sklad a doručit kurýrem nebo poštovními službami až do vašeho domu. Pokud si vyberete z široké nabídky společnosti Alza, budete mít jistotu, že všechny produkty označené skladem jsou opravdu k dispozici a ještě tentýž den je můžete osobně vyzvednout na prodejně.

Komentování bylo uzavřeno.