nav-left cat-right
cat-right

Jak vybrat hi-fi věž

Hifi věž Hi-fi systémy můžeme dělit na tři základní skupiny – mikrosystémy, minisystémy a midisystémy. Většina moderních hi-fi má téměř stejné funkce, takže kromě výběru, co má všechno obsahovat (magnetofon, CD, DVD, tuner, …), byste se měli zaměřit na jeho tvar (velikost) a design, aby se vám dobře hodilo do místnosti, kde bude umístěno. 

Funkce Hi-Fi

Ve starších hi-fi věžích patřila mezi standardní vybavení možnost přehrávat radiovysílání, audio kazety a CD disky. Magnetofonové pásky se však již staly minulostí, a tak výrobci hi-fi systémů přesedlali na mnohem modernější formáty jako jsou CD-RW, DVD-+R/RW a přenosné flash disky.

Mechaniky hi-fi věží tedy dnes přehrají většinu používaných médií pro přenos dat. Samozřejmě bez problémů zvládnou audio stopy, ovšem jinak se budete muset spokojit s formáty hudby MP3 a WMA, ostatní jsou podporovány jen výjimečně (MP3 je ale po audio stopách stejně nejpoužívanější formát, takže by měla každá hi-fi věž v tomto ohledu zcela vyhovět vašim potřebám).

Rozhodně by měla Hi-Fi podporovat tzv. id3 tagy – díky nim budete moci na displeji sledovat informace o aktuální písničce (dnes je podporují téměř všechny systémy, ale vyskytnou se i kousky bez této funkce). Ty novější a také dražší modely lze dokonce připojit k televizní obrazovce a využít je k přehrávání videa ve formátu DivX.

Zásobník na disky

Hi-Fi věže jsou běžně vybaveny zásobníkem na CD/DVD disky. Ten velmi dobře využijete, pokud vás nebaví odbíhat k přehrávači a disky vyměňovat – takto vám stačí dálkovým ovladačem přepnout na jiný disk. Obvykle je k dispozici zásobník pro tři média, ale dají se zakoupit i věže, do kterým můžete vložit 7 a více disků.

Design

Pokud neplánujete nový přístroj zavřít do skříně, kde ho nikdy nikdo neuvidí, měli byste vybírat tak, aby se vám svým provedením do domácnosti hodil. Někdo dává přednost technickému-futuristickému vzhledu, jiný se vyžívá v pestrých barvičkách. Na dnešním trhu existuje tolik možností, že si jednoduše nelze nevybrat.

Komentování bylo uzavřeno.