nav-left cat-right
cat-right

Jak vybrat postel

Osvětlená postel v ložnici Spousta článků se honosí statistickými údaji, kolik času kde strávíme. Tyto čísla nám připadají neuvěřitelná, ovšem existuje jedno místo, které všechny ostatní trumfne. Postel. Na tomto kusu nábytku většina z nás prožije téměř třetinu života, a proto by se jí oproti zvyklostem měla věnovat velká pozornost. 

Často se snažíme tuto „svatyni odpočinku“ pořídit tak, aby byla prostorově co nejúspornější a cenově co nejlevnější, zatímco jiné části domácnosti zvelebujeme a neuvědomujeme si, že právě postel je jedním z hlavních prvků, které ovlivňují naši náladu, výkonnost a zdraví.

Kvalitní postel

Devadesát procent fyzických i psychických sil se prý duševně regeneruje při spánku a právě v té době musí mít naše páteř co největší pohodlí. Při dlouhodobém spaní na špatné matraci se může projevit nejen bolest zad, ale dokonce i problémy s vnitřními orgány.

Dříve se lidé museli spokojit s nepohodlnou matrací, kde pružiny píchaly do zad, ale na dnešním trhu, kde se nábytkářské domy, supermarkety a dovozci zahraničního nábytku předhánějí jeden před druhým, se dá sehnat téměř cokoli. Pokud ovšem chcete kvalifikovanou radu a odborné posouzení výrobku, raději nenavštěvujte supermarkety a podobně, ale jděte přímo do specializované prodejny. Školení prodejci nám dokáží pomoci při výběru to nejlepší přímo na míru.

Rám postele

Rám postele je pravděpodobně to první, co přiláká při výběru náš pohled. Jeho podoba může být zcela podřízena vašemu vkusu a při jeho výběru se prakticky nemusíte zaobírat matrací – rozměry jsou obvykle standardizované, takže matraci v rozměrech rámu by neměl být problém sehnat.

Rámy podobně jako jiné kusy nábytku seženete dýhované, z lamina, z masivního dřeva, čalouněné, kovové apod. Rozměry vybíráme samozřejmě tak, aby se nám postel vlezla do ložnice a aby se nám ji tam vůbec podařilo nastěhovat, ale hlavní roli by měla hrát výška osoby, která bude v posteli ulehávat – hledejte rám o cca dvacet až třicet centimetrů delší než je výška spáče. Šířka bývá standardně 90 cm a u „jeden a půl lůžek“ 120 až 140 cm (pokud si tedy už rovnou nechcete koupit manželskou postel nebo letiště, které se pohybují v šířkách 180–220 cm).

Výšku postele byste si měli určit podle plánované výšky matrace – standardně by lehací plocha měla být cca 50 cm nad zemí, ale tady také záleží na vaší výšce. Musí být pohodlné jak z postele vstávat, tak na ni i ulehat.

Rošty

Rošt je v podstatě to hlavní, co drží matraci umístěnou v rámu, aby nepropadla, ale má i další funkce zajišťující vyšší komfort – dopružuje matraci a prodlužuje tak její životnost. Jsou používány dva druhy roštů: pružné lamelové nebo tvrdé prkenné (i tak však částečně pruží).

U některých postelí se můžete setkat s rošty polohovacími – můžete tak část postele nahnout do nestandardního úhlu (samotné polohování může být buď ruční nebo napojené na elektromotor). Na takové lůžko si ovšem musíte také vybrat dostatečně ohebnou matraci – pružinové nejsou vhodné. Pořizovací cena lůžka je samozřejmě vyšší, ale je neocenitelné při péči o starší osoby nebo při nemoci (těmito postelemi bývají vybaveny některé pokoje v nemocnicích).

Kvalitní rošty vám vydrží klidně i celý život, ale hodně záleží na tom, jak vysoké máte matrace – pokud je slabší než sedm centimetrů (u většiny materiálů se doporučuje alespoň 15 cm), záleží hodně i na schopnosti roštu pružit, ovšem také je více namáhán. Pevným nebo děrovaným deskám se vyhněte – nedokáží dostatečně odvětrávat (rošty to zvládnou).

Matrace

I když z pohledu prodejce může být tlak na příplatky na kvalitní rám postele, který bude pěkně vypadat. Stejně tak bude pravděpodobně dávat důraz i na rám postele, i když stačí jen tvrdý prkenný, tak si dejte velký pozor hlavně na výběr kvalitní matrace. Protože výběr správné matrace není snadný, přečtěte si kompletní článek Jak vybrat správnou matraci.

Zacházejte se svou postelí správně

Odborníci a lékaři doporučují lamelové rošty a postele na nožkách, protože v uzavřených postelích neproudí vzduch a nejsou odvětrávány. Zvláště třeba postelová letiště jsou nevhodná – prostor v nich je často zaplněn nepoužívaným šatstvem, takže se tam bude dařit všem nepěkným organismům, co byste doma určitě nechtěli a navíc oblečení značně zatuchne. Matrace by měla odvětrávat i ze stran, proto nejsou ideální postele s plnými bočnicemi.

Generační cyklus roztočů trvá sedm až deset dnů, a proto je důležité lůžkoviny často prát – v teplotách nad 54 °C jsou roztoči zabiti a vodou vyplaveni i s jejich exkrementy, které fungují jako nebezpečné alergeny. Při každém praní potahu matraci také otočte – kromě snížení únavy materiálu bude matrace také lépe odvětrávat vlhkost, která prosákla do hlubších vrstev.

Při nedostatku místa

Pokud nemáte v pokoji příliš mnoho místa, existují rozložitelné pohovky, které přes den fungují jako sedací souprava a v noci je můžete změnit v lůžko, ovšem nemělo by se jednat o dlouhodobé řešení – většina takovýchto sedaček není pro spaní dostatečně kvalitní.

Dlouhodobé řešení do bytu s nedostatkem místa by ale mohly skýtat sklopné postele – ty zaručují plnohodnotné spaní (matraci si na ně můžete vybrat jakou chcete) a vyrábějí se jako jedno- i dvojlůžka. Opticky jsou umístěny ve skříni nebo zabudovány ve stěně (obsluha je vcelku rychlá a jednoduchá bez potřeby velké fyzické síly).

Cenové rozpětí

Typ matrace Cena
Polyuretanová pěna 500 – 6 000 Kč
Pružinové – Bonell 1 000 – 5 000 Kč
Pružinové – taštičkové 4 000 – 9 000 Kč
Různé speciální materiály 5 000 – 20 000 Kč
Latexové 5 000 – 20 000 Kč

Postele pro milionáře

Létající postel

V roce 2006 holandský architekt Janjaap Ruijssenaars zveřejnil koncept levitující postele, na kterém pracoval celých šest let. Tento kus nábytku se nedotýká země, stropu ani stěn – prostě se vznáší. První prototyp postele byl představen v rámci Millionaire Fair v belgickém Kortrijku.

Levitace je dosahováno pomocí dvou navzájem se odpuzujících magnetických polí – postel (nebo spíše pouhá matrace) obsahuje magnetickou vrstvu a díky tomu se vznáší 40 cm nad zemí (rohy jsou přichyceny k zemi čtyřmi kabely, aby postel neulétla). Tento vynález unese až 900 kg.

Tvůrce na myšlenku této postele přišel při sledování sci-fi filmu Stanleyho Kubricka „2001: Vesmírná odysea“. Takovouto postelí se můžete chlubit už za 1 milion Euro (po uvolnění na trh cena ale určitě značně klesne).

Starry Night (Hvězdná noc)

Postel Starry Night je přibližně o rok mladší než létající postel a i když nelétá, rozhodně vám to vynahradí mnohými jinými funkcemi – je prostoupena zvukovým systémem a v záhlaví je zabudován dataprojektor pro sledování televize (na protější stěnu vám může zobrazovat až 3 metry velký obraz).

Díky integrovanému výkonnému počítači, wi-fi připojení k internetu a bezdrátové klávesnici nemusíte z postele vylézt ani kvůli práci.

Před spaním si ji můžete nechat vyhřát nebo vychladit a během spánku monitoruje vaše pohyby a dýchání, takže dokáže eliminovat i chrápání. Tuto šikovnost si na americkém trhu budete moci koupit za v přepočtu cca 900 000 Kč.

Tipy pro zdravé spaní a jak spát pro zdravé tělo

 • Dlouhodobý nedostatečný komfort těžce zhoršuje fyzický a duševní stav (stejným způsobem působí krátká doba spánku).
 • Dodržujte správné zacházení s lůžkovinami a dostatečnou hygienu (viz. výše).
 • Matrace by měla navozovat pocit bezpečí (neměli byste se cítit, že brzy sklouznete dolů).
 • Klima v místnosti, kde spíte by mělo být mezi 17–19°C (pro muže je vhodná o cca 2°C nižší teplota než pro ženy).
 • Dostatečné množství čerstvého vzduchu a nízká hladina vzduchu.
 • Pokud věříte psychotronikům, zkuste si nechat vyměřit tzv. geopatogenní zóny, kde je prý velmi nevhodné spát.
 • Pokud vám hlavou běží spousta problémů, nepokoušejte se ihned usnout – raději si napusťte teplou vanu, uvařte si čaj z bylinek ke zklidnění organismu (meduňka, třezalka, heřmánek,…) nebo se začtěte do nějaké příjemné nenáročné knihy.
 • Nepijte na noc nic, co by mělo vaše tělo povzbuzovat (buď neusnete nebo budete mít neklidné sny), ale během dne vypitý zelený čaj naopak zdravému spánku pomáhá. Kromě čajů na usnutí platí také klasické recepty – teplé mléko s medem nebo kakao (dejte si ale pozor – teplé mléko na noc může někomu způsobit zažívací potíže).
 • Než se budete snažit usnout, ujistěte se, že vás nikde nic netlačí ani neškrtí.
 • Zdravému spánku také příliš nepomáhá nadváha nebo psychická nespokojenost a neklid – při odstranění těchto problémů se zlepší nejen váš spánek, ale celková pohoda ducha i těla.

542 komentářů ke článku “Jak vybrat postel”

 1. Lenicka1313 napsal:

  Rozhodně se vyplatí dát nějakou tu korunu navíc za pořádnou postel. Já jsem jedině pro. Od té doby, co jsem si nechala udělat postel na míru od http://www.jac­ques.cz/ jsem opravdu naprosto nadšená.

 2. Dobrý den, vybírám nějakou kvalitní postel pro dceru – jednolůžko. Idélně 90×200, protože už matraci máme. Kamarádka nakupovala mi poslala tenhle odkaz http://www.da­vlen.cz/katego­rie/postele/ prý si tam určitě vyberu. Buk, smrk nebo něco jiného? Vzhled může být jednodušší. Poraďte prosím a děkuji.

 3. Sylva Petrášová napsal:

  Narazila jsem náhodou na tento článek. Mám vyhlídnutou bukovou postel u Inteny http://www.loznice-intena.cz/188-drevene-postele-z-masivu a přítel mi tvrdí že lepší materiál je dub. Dovede někdo poradit ?

 4. Lady napsal:

  Pěkný článek. Dodatečné rady pro výběr najdete v této poradně: http://www.maxi-postele.cz/Te­ma/Poradna/

 5. Petra napsal:

  Postel je důležité si vybrat kvalitní, ale bez kvalitního a příjemného povlečení se jistě také neobejdete.

  http://www.zur­tex.cz/cz/5-e-shop/4-povleceni.html

 6. Marie napsal:

  Já jsem si například nedávno s přítelem koupila postel ze zlutahala.cz. Řekli jsme si, že raději si připlatíme a koupili jsme si už pořádnou postel. Přece jen dobrá postel je základ celého dne. Když se člověk dobře vyspí, tak má i dobrou náladu a hlavně jeho páteř se také dobře cítí :)

 7. Irena napsal:

  <!--texy-->Dobrý den, děkuji za velmi poučný článek. Po minulém nevhodném výběru postele kdy se s přítela už 2 roky trápíme na levné nekvalitní posteli jsme se rozhodli, že peníze co jme ušetřili unvestujeme do zdravého spaní. Koukala jsem na stránky našeho oblíbedého dodavatele nábytku od kud máme sedací soupravu i obývákovou stěnu a konferenční stůl, na Žlutou halu a tam se nám zalíbila jedna, píší, že je to novinka tak by mě zajímalo zda někdo máte podobnou a zda se vám zdá vhodná. Zese si říkám aby ta elektronika v ní nebyla spíše na škodu než na pomoc. Co myslíte?

 8. Irena napsal:

  <!--texy-->Zapoměla jsem vložit o jakou postel se mi jedná. Je to tato krasavice :http://www.zlu­tahala.cz/cer­na-vyvysena-elektricka-postel-p17268

 9. Marika napsal:

  <!--texy-->Dobrý den, paní Irena, postel je opravdu krásná :) I když na můj vkus trošku vysoká :) Věřím však, že se Vám i přesto pohodlně spí. Předpokládám, že už ji máte odzkoušenou, takže jak se Vám na ní spí? My s přítelem také uvažujeme nad nějakou rozumnou alternativou postele, protože postel z Ikei se nám zlomila :( a to jsme na ní ani neblbli. Prostě udělala bum a bylo po ní :( Nyní spíme více méně na matracích, i když upřímně já už toho mám dost a ráda bych investovala nejen do dobré postele, ale i dobré matrace.

 10. Maruš napsal:

  <!--texy-->Mám stejnou zkušenost s postelí z Ikei :( Asi to možná bude tím, že jsem neinvestovala více peněz, ale podle mě je více než 5000 za postel docela dost. A možná jsme měli jen smůlu. Nyní hledáme další alternativu. Viděla jsem u kamaráda (který má 1+1 ⇒ takže velmi malinký byt), že měli postel ve výši pomocí 4 opěrných sloupů. Říkala jsem to tátovi a ten už mi dřevěné sloupy sehnal tak už jen ta postel zůstává :) Jaké máte zkušenosti s tou Žlutou halou? Dívala jsem i na jiné obchody, ale tam se mi moc postele nezamlouvaly a když už se mi nějaká zalíbila, tak jsem si na Heurece dohledala recenze a velmi mě tedy nepotěšily :(

 11. Renata napsal:

  <!--texy-->Dobrý den dámy zrovna si také vybíráme s přítelem postel do nového bytečku 3+kk tedy mámetam jeden opravdu maličký pokoj a z něj si právě uděláme ložnici, protože plánujeme mimi a to bude určitě potřebovat větší pokoj než my ložnici. Každopádně už nechci abychom spali na rozkládací pohovce co jsme měli doteď a tak vybíráme postýlku, chceme jen 140cm jsme na tu šířku zvykloí a rádi se mazlíme!!! Zalíbila se mi tato: http://www.zlu­tahala.cz/pos­tel-140-p3476 Teď ji ještě musím ukázat příteli a vybrat si na ni od rodičů penízky, koupí nám ji totiž jako dárek do nového!!! No a zároveň i vánoční dárek!!!

 12. Čestmír Roudný napsal:

  <!--texy-->Dobrý den, my jsme se s přítelkiní dohodli, že s vánočním dárkem počkáme až po vánocích a koupíme si novou kvqlitní postel, která nám bude sloužit dlouho bez vrzání a hlavně kvalitní matrace pro zdravý spánek. Ještě nevíme, kde koupíme, čekáme na výprodeje…ale ikea to nebude tam jsme se již spálili dva a půl roku a pak hrůza…koukám na ty stránky žluté haly a vybrat ba se dalo, no chcvíli ještě počkáme jestli nezlevní a pak do toho půjdeme. Už plánujeme taky potomka a tak asi budeme uvažovat o jednodílné matraci a velké posteli!

 13. Michala napsal:

  <!--texy-->My máme se Žlutou halou jen kladné zkušenosti, máme od nich sedačku i manželskou postel a momentálně vybíráme postel pro dceru, protože má pořád ještě malou postýlku a už by potřebovala klasickou dětskou postel, přeci jen jí v únoru budou tři roky :) Ale určitě ji budeme brát asi zase ze Žluté haly, Ikeu jsme odepsali co se postelí týče už dávno, protože ten nábytek nic nevydrží, párkrát s tím člověk šoupne a začne to hned vrzat :/ ale zase co se týče nádobí a takových těch doplňků do bytu, tak na Ikeu nedám dopustit :D

 14. Maruš napsal:

  <!--texy-->Děkuji za vaše odpovědi, velmi si to cením :) Tak snad i něco konečně vybereme. A co ta sedačka? Právě koukám, že mají fakt velmi pěkný výběr i toho, ale to až za pár měsíců. Nyní je prvořadá ta postel a jak vzpomínáte níže, počkám ještě na povánoční slevy, přece jen je větší pravděpodobnost že bude něco hezké i v akci :)

 15. kačka napsal:

  <!--texy-->Já si vybírala novou postel hlavně podle vzhledu. Jen jsem měla podmínku, že bude dřevěná a z masivu. Původně mi postel měl dělat kamarád, ale měl pracovní úraz a já postel potřebovala dřív než za půl roku, tak jsem nakonec zavítala do obchodů s nábytkem. Prošla jsem jich několik a nakonec jsem vybrala dvoulůžko ve žluté hale, která už tu byla zmiňovaná. Postel mám už přes rok a spí se na ní skvěle. Neřešila jsem výšku postele, ale musela jsem mít šířku 180 cm – oba se s přítelem hodně roztahujeme :D

 16. Tomáš napsal:

  <!--texy-->Nejlepší postele jsou z dubu a buku. Je to pevný materiál a když je dostatečně silný vydrží na furt, zvlášt když to dělá nějaký truhlář a ne supermarket. My jsme si nakonec vybrali na http://www.truh­larstvimicek.cz/ob­chod/sortimen­t/postele-dvouluzkove-23/ postel Karolínu a spokojenost. Akorát jsme na ní museli čekat 5 týdnů.

 17. <!--texy-->Dobrý den, jen jsem si vzpoměl, že jsem se před časem někde díval jak vybrat postel a něco jsem tam psal, tak jsem si dohledal a teĎ vám semka teda jenom vkládám, kterou postel jsme nakonec vybrali. Přišla nám v pátek, protože jsme čekali necelý měsíc na dodání, ale musím uznat, že to stálo za to!!! Ani jsme nakonec nevybírali v nějaké akci ,ale prostě to, co nám paslo do oka. Teda bál jsem se objednávání přes net, aniž bych to viděl, ale dopadlo to víc než dobře!!!

 18. Robert napsal:

  <!--texy-->Dobrý den, chtěl bych zakoupit pro sebe a přítelkyni novou postel a chtěl bych to udělat jako překvápko! Koukal jsem na ty stránky a docela se mi tam několik postelí líbí, ale zdá se mi divné že mají až tak dobré ceny, jsou pomalu levnější než asko a to je řetězec a tohle má jem asi 4 pobočky, tak by mě zajímalo, jestli je v něčem háček. Rozhodně nehodlám koupit postel a za půl roku řešit reklamaci a nebo po uplynutí záruky ji vyhazovat, že se najednou rozpadne!!! Jsme mladí a tak ji ještě hodně po určité stránce využijeme, jistě mi rozumíte! Ještě bych uvítal tip jestli víc vydrží dřevěné nebo čalouněné postele. Díky předem…

 19. Michael napsal:

  <!--texy-->Máte někdo prosím zkušenost s: http://www.t-nabytek.cz/postele

  Děkuji!

 20. Sára napsal:

  <!--texy-->Super, konečne nejaké orientačné ceny matracov. Práve zháňam, nejaké matrace na rošt. Tak som si popýtala jeden e-shop, že aké by sa mi hodili, tak mi poslali link, ale príde mi to prehnane drahé dať za matrace pomaly 20 tis. Nedávno sme si totiž kupovali žlutohalovú masívnu posteľ a dokúpili sme si rovno polohovacie rošty a teraz zostáva len vymeniť staré matrace za nové. Je to riadny rozdiel mať posteľ poriadnu s roštami a teraz keď už si kúpime aj riadne matrace, tak dúfam, že už sa v noci nebudem toľko budiť na bolesti v chrbtici

 21. Tereza napsal:

  <!--texy-->Ráda nacházím čím dál víc článků zaměřených i nato, že výběr matrace je opravdu důležitý, lidi nato stále jaksi nechcou myslet. Já s tím souhlasím a taky si dávám na tom záležet. Já spím teď na matraci značky Curem http://www.cu­rem.cz/curem-c-4500–11.html a můžu doporučit

 22. Anetka_O napsal:

  <!--texy-->My máme krásnou kontinentální postel od Picasa http://www.picaso-m.cz/postele/kon­tinentalni-postel-picaso/ o které jsem vždy snila :) Měli jsme nejdřív přikrývku Mirabell která je naprosto úžasná a pak, když padlo rozhodnutí, že bude postel bylo Picaso první volbou a nelitujeme :)

 23. Lubos napsal:

  <!--texy-->Základem pro zdravý spánek je především kvalitní matrace naž samotná postel bych řekl. Samozřejmě postel nesmí vrzat, ale matrace je to hlavní. Já kupoval novou nedávno na http://panmatra­ci.cz/ a jsem uplně spokojený, je to uplně něco jiného než se starou matrací.

 24. Terka napsal:

  <!--texy-->Přidám se ke spokojeným zákazníkům Picasa a jejich povlečení, které je prostě bezkonkurenční – http://www.picaso-m.cz/povleceni/ už je sice po Vánocích ale jako dárek taky bomba :)

 25. Albert napsal:

  <!--texy-->Mate nekdo prosim zkusenosti s posteli Merkur? Premyslim o teto – http://www.nabytek-bmark.cz/poste­le/dvojluzka/pos­tel-merkur-me-15-sirka-177-cm.html Dekuji za rady

 26. Novacsson napsal:

  <!--texy-->To: Anetka-O: Také máme doma kontinentální postel, miluju ten styl. Krásné mají v Le Chomat (http://www.lecho­mat.cz) i když jejich ceny jsou spíše pro ty milionáře, kteří jsou zmíněni v článku :-)

 27. Standa napsal:

  Zrovna jsem na tohle téma četl zajímavý článek na http://www.at-home.cz/ – určitě mrkněte, my se jím při výběru postele inspirovali a moc dobře jsme udělali, manželce se lépe spí a mě úplně přestala bolet záda.

 28. Jirik napsal:

  No, já zas mám dobré zkušenosti s ležením od http://www.pa­velnabytek.cz. jsou už u nás dlouho. Myslím, že důležitá je však zejména matrace.

 29. alex napsal:

  Ahoj :) Jesli chcete opravdu kvalitní spaní, tak já osobně nedám dopustit na značku picaso manufactury. Velice originální, kvalitní a pohodlné spaní. Určite to není levný špás, no do spaní by se mělo investovat :) http://www.picaso-m.cz

 30. Lucy napsal:

  My máme krásnou a kvalitní postel z masivního dřeva od Jelínka. Koupili jsme od nich i matraci, kterou nám přizpůsobili na míru. Dokonce nabízí možnost přizpůsobení tvrdosti matrace v průběhu 1 roku zdarma, máte tedy možnost si to vyzkoušet a pak případně tvrdost ještě změnit, což je super.
  https://www.je­linek.eu/

 31. MaxPowerjelia napsal:

  Download not working dll from Download Missing vcruntime140.dll page. Fix your error now!

 32. EJkag napsal:

  Elton John is my favourite piano musician of all time. I’m glad to present for you this tour list 2019. Check Elton John tour dates 2019 this link to get your best tickets for the farewell Elton John tour.

 33. EJsPt napsal:

  Elton John is my favourite piano musician of all time. I’m happy to present for you this setlist. Check http://eltonjoh­ntour2019.com – Elton John California tickets this website to get your best ticket for the last Elton John tour 2019.

 34. Cliffjelia napsal:

  Joe Bonamassa is a famous country singer, so don't miss the possibility to visit Joe Bonamassa New Jersey tickets 

 35. EJsPt napsal:

  Interested in hardrock? How about Kiss band? The band is on a tour this 2019 year all across USA. Click on KISS Tour Dates 2019 Corpus Christi to know more about KISS ticket price in 2019.

 36. ShowBah napsal:

  In year 2019 there are lot of movies coming out. Obviously, there are Avengers part 2, new Star Wars Episode 9 and many others. These are movies that every person wants to see, but sometimes you can miss it.It is where applications come in handy you can watch a movies for free. Btw, looking for the best app to watch free movies on your Android phone? Then your should check Showbox Application. This is the most famous app today that has a big library of shows and movies. This app is also available for computer users. But your need to download it first to enjoy free films download Showbox APK for PC

 37. Taran napsal:

  Finidng this post. It's just a big piece of luck for me.

 38. Aly napsal:

  Hello there,

  My name is Aly and I would like to know if you would have any interest to have your website here at bydlimlepe.cz promoted as a resource on our blog alychidesign.com ?

  We are in the midst of updating our broken link resources to include current and up to date resources for our readers. Our resource links are manually approved allowing us to mark a link as a do-follow link as well
  .
  If you may be interested please in being included as a resource on our blog, please let me know.

  Thanks,
  Aly

 39. KimerPt napsal:

  Interested in hardrock? How about KISS? The band is on a tour this year all across USA and Canada. Visit KISS Tour Dates Uncasville to know more about KISS concert dates in 2019.

 40. Floyd napsal:

  It's an amazing post designed for all the online visitors;
  they will take benefit from it I am sure.

 41. Terrie napsal:

  Now it's time to choose your specific investments.

 42. Fermin napsal:

  Thanks to your curiosity in Investment Advice.

 43. Roma napsal:

  Thank you for your curiosity in Funding Advice.

 44. Summer napsal:

  All kinds of investments come with certain risks.

 45. Ahmad napsal:

  Monetary advisors business is individuals business.

 46. Edna napsal:

  Thanks in your curiosity in Investment Advice.

 47. Veta napsal:

  A monetary advisor is your planning partner.

 48. Deidre napsal:

  Schwab Intelligent Portfolios invests in Schwab ETFs.

 49. Rhys napsal:

  Amazing! Its actually remarkable post, I have got much clear idea about from this article.

 50. Jonas napsal:

  If some one desires expert view concerning blogging
  after that i propose him/her to visit this web site, Keep up the fastidious job.

Přidat komentář