nav-left cat-right
cat-right

Jak na rybenky

Malý stříbrný tvoreček, který se při noční návštěvě koupelny či záchodu spěchá ukrýt někam do tmy. Rybenku domácí najdete ve vlhkých prostorách, za šera nebo za tmy. Jejich potravou jsou drobečky, mouka, papír nebo i některé typy lepidel. A i když pravidelně uklízíte několikrát týdně, nemusí být jednoduché se jich trvale zbavit. 

Pokud jste již vyzkoušeli všemožné rady nebo návody a stále se vám nepodařilo rybenek zbavit, zkuste některý z následujících ti­pů.

Bojujte s rybenkami vanilkou

Rybenky nesnáší vůni vanilky. Stačí, když si nakoupíte několik lusků pravé vanilky. Rozmístíte je na místa, kde se nejčastěji s rybenkami setkáváte a necháte ji tam ležet několik dní až týdnů. Budete mít byt provoněný vanilkou a rybenky velmi rychle váš byt opustí. Lusk stačí rozříznout na několik částí a do každé místnosti dát jenom kousek.

Nestačila vanilka, zkuste to boraxem

Pokud vám bylo líto rozhazovat vanilku po bytě a raději jste z ní něco uvařili či upekli, máme ještě jeden osvědčený recept, jak se zbavit rybenek. Budete si muset sehnat borax (označovaný dříve jako tinkal nebo chemicky tetraboritan sodný).

Seženete jej v drogérii nebo se ptejte v prodejnách pro zahrádkáře. Pak už stačí jen vytvořit směs boraxu a cukru v poměru 1:1. Na noc posypte podlahu touto směsí a ráno umyjte vše vodou s přidanou troškou sava.

Máte vlastní tip? Podělte se!

Podařilo se vám také úspěšně zbavit rybenek? Podělte se s námi v komentáři, pokud máte ještě další recepty, jak na tyto stříbrné potvůrky.

Komentování bylo uzavřeno.