nav-left cat-right
cat-right

Lepší ranní vstávání

Budíky Clocky Vstávání většinou nepředstavuje tu nejoblíbenější činnost celého dne. Někdo ranní vstávání přímo nenávidí. Že neznáte nikoho, komu by ranní vstávání nečinilo žádné problémy nebo se probouzel do každého dne s úsměvem? Zkuste to změnit aspoň u sebe. V praxi vám pomůže několik praktických a užitečných rad jak lépe vstávat.

Zažeňte chmury již během vstávání příjemným osvětlením. Možná na sobě můžete vypozorovat, že se do osvětleného prostředí vstává mnohem lépe než když je všude tma. V praxi pomůže praktický časovač na zásuvku, který můžete pořídit v každém větším elektru a přes časovač zapojená lampička. Světlo vydávané z lampy by mělo mít intenzitu alespoň 1800 luxů.

Dostatek spánku je základ

Vstávání nepomáhá, pokud se do postele dostanete až pozdě nad ránem. Pokud chcete lépe vstávat, musíte jít i včas spát. Minimální dobu sedmi hodin spánku byste si měli dopřát každý den. A pokud to v některých případech není možné, dospat tento spánkový dluh nejbližší následující noc.

Nenechávejte se v noci rušit

Kvalitní spánek a dostatečný odpočinek během celé noci je rovněž velmi důležitý. Nenechávejte se rušit mobilním telefonem u postele, který nemusí vydávat pouze zvukové signály, ale během svého nočního provozu může váš spánek narušovat i rozsvěcováním.

Stejně jako nerušená noc je důležitý i způsob probuzení. Máte-li problémy se vstáváním, pravděpodobně se neprobudíte automaticky. Máte možná na nočním stolku ještě klasický budík. Leží-li na vašem nočním stolku mobilní telefon, pravděpodobně jste nechali ranní probuzení na něm. A nebo můžete také patřit k těm šťastnějším, které probudí polibek sličné přítelkyně, manželky či volání maminky.

Budík pro vytrvalé spáče

Pokud se zatím nepodařilo najít budík, který by vás byl schopen probudit a jediné řešení byl klasický natahovací budík položený na porcelánový talíř, možná se najde i pro vás řešení. Budíky, které umožňují několikanásobné probouzení a zařazují stále větší a větší vytrvalost podle odolnosti spáče.

Nenecháte-li se probudit na první vyzvánění, budík seskočí z nočního stolku, zajede pod postel a spustí své buzení znovu. Bude v něm pokračovat až do té doby, než vstanete a rozproudíte si krev při jeho lovu po místnosti. Že to nezní špatně? Navrhněte tento budík jako námět na dárek některému z vašich blízkých a třeba jej najdete letos pod vánočním stromkem.

Komentování bylo uzavřeno.