nav-left cat-right
cat-right

Navrhněte si byt s programem Room Arranger

Než si začnete nakupovat jednotlivé kusy nábytku a postupně si zařizovat dům nebo byt, zkuste Room Arranger. Jde o program, který slouží ke snadnému návrhu interiérů. Autorem je český programátor Jan Adamec a v případě, že se Vám bude program líbit – je možné jej za 20 dolarů koupit. 

Snadná práce s programem

Program Room Arranger

Po instalaci a spuštění programu se zobrazí návodný průvodce. Provede Vás základním nastavením nového projektu. Definujete si rozměr zařizované místnosti, dokreslíte si okna, dveře a zdi. Případně si nadefinujete povrch jednotlivých stěn.

Následně už můžete vybírat z předdefinované knihovny jednotlivé kusy nábytku a rozmisťovat je po místnosti. Celý projekt vidíte shora. Máte možnost rozmístit všechny požadované kusy nábytku (a v nabídce navíc definujete jejich polohu nad zemí).

Po rozmístění jednotlivých komponent je možné celý pokoj zobrazit do prostoru. Pomocí VRML prohlížeče, který se spustí v okně prohlížeče uvidíte nejen celý prostor z jednoho místa a nastaveného úhlu, ale také můžete celým pokojem nebo bytem procházet.

Snadné a rychlé návrhy Vašeho bytu

S programem se nám podařilo rozvrhnout nábytek po celém bytě a to během několika večerů u počítače. Největší boj byl s rozmisťováním jednotlivých kusů nábytku s přítelkyní a úvahy o tom, kde se bude co hodit lépe.

S prostorovým zobrazením bylo možné hned vidět požadované úpravy nebo změny, takže program můžeme jen doporučit.

Ukázkovou verzi programu si můžete stáhnout přímo na stránkách autora www.RoomArran­ger.com.

Komentování bylo uzavřeno.