nav-left cat-right
cat-right

Bezpečnost v kuchyni

Nebezpečí v kuchyni Máte-li malé děti, pak byste si měli uvědomit, že kuchyň je pro ně prakticky nejnebezpečnějším místem v bytě – mohou se popálit nebo pořezat a často to bývají vážná zranění. Dnes ale již máme spoustu různých pojistek a nástrojů, jak zranění zabránit. 

Indukční varná deska

Při vaření na indukčních varných deskách se nezahřívá přímo samotná deska, ale kovová nádoba na ní, takže při odejmutí hrnce z povrchu desky je prakticky ihned chladná (přeneslo se na ni jen druhotně teplo z kovové nádoby). Tato technologie tedy chrání před dotykem na horkou ploténku.

Dětské pojistky

Moderní varné desky i trouby obsahují elektronické zámky – pro aktivaci jejich funkcí je třeba zmáčknout na určitou dobu speciální tlačítko, uvolnit západku nebo zmáčknout speciální kombinaci tlačítek. Dítě tedy nemůže bezmyšlenkovitým nárazem nebo máváním rukou přístroj spustit.

Twistpad

Na trhu se vyskytuje i technologie Twistpad – jedná se o magnetický knoflík, který po použití můžeme bez problémů z varné desky odejmout, takže dítě ji nemůže samo spustit.

Násobné zasklení trouby

Trojité zasklení trouby na pečení vám zaručí nejen menší ztráty tepla, ale také udrží teplotu dostatečně nízko, aby se dítě nemohlo popálit.

Zabezpečte i nábytek

Proti přivření prstů do dvířek může sloužit mechanické dobržďování dvířek při zavírání, ale u kuchyňského nábytku je nejdůležitější, aby se dítě nedostalo k ostrým věcem – to zajišťují speciální západky nebo dokonce magnetické zámky odblokovatelné pouze speciální kartou. Něco podobného byste měli shánět u myčky na nádobí.

Chladnička

Pokud máte doma malého caparta, nikdy do ledničky nezabezpečeně neukládejte léky nebo nějaké chemikálie (čistící prostředky) – lednička je dobře dostupné a velmi přitažlivé místo v každém věku.

Komentování bylo uzavřeno.