nav-left cat-right
cat-right

Rekonstrukce kuchyně

Sekera na stole Vlastníte byt, kde vám mnoho věcí nevyhovuje, ale nový byt je příliš velkou investicí? Jednoznačným řešením je rekonstrukce – není potřeba tolik finančních prostředků a do budoucna se vám to vyplatí, protože kromě kvalitnějšího bydlení značně zdvihnete i cenu bytu. 

Při rekonstrukci by v přední řadě měla jít především kuchyň, protože při dlouhodobě nevyhovujících podmínkách (stará, malá nebo špatně rozvržená) se vám práce v ní brzy znechutí.

Rekonstrukce kuchyně

Při rekonstrukci kuchyně počítejte s tím, že to pravděpodobně bude nejnákladnější část celé rekonstrukce bytu. Pokud možno, neplánujte si kuchyň sami a navštivte odborníka, který vám buď poradí, nebo téměř vše vyřeší za vás.

Teď se vám sice může zdát, že je to zbytečný výdaj, ale do budoucna ušetříte čas i peníze – nejlépe tedy nechejte zpracovat celý architektonický projekt. Mělo by vám být dodáno několik vyhovujících řešení, ze kterých si budete moci vybrat.

Architekt nebo návrhář interiéru by vám měl pomoci také při rozhodování o nejvhodnějším materiálu a barvě. Lépe si připlatit za kvalitu než neustále reklamovat a za tři roky pořizovat novou kuchyň.

Peníze a smlouvy

Cokoliv související s rekonstrukcí si pojistěte podepsáním vhodných smluv a v případě stavebních úprav si také pořiďte nezbytná povolení.

Jak už bylo řečeno, rekonstrukce kuchyně rozhodně není levná záležitost – kompletní rekonstrukce kuchyně v panelákovém bytě se může vyšplhat na 250 tis. Kč, v rodinném domě na 500 tis. Kč. Samozřejmě toto jsou ale ceny extrémní a existuje mnoho levnějších možností a mnoho typů rekonstrukcí, stačí si na trhu jen vybrat.

Slevy

Prodejci kuchyňských spotřebičů každým rokem nabízejí tzv. akční sety – zákazník si může zvolit mezi danými kombinacemi spotřebičů od jednoho výrobce a získat tak velmi zajímavou cenu. Tradičně se v akčních setech objevuje trojice varná deska, myčka a trouba na pečení, ale můžete narazit i na jiné výrobky. Jednoduše čím více si koupíte, tím větší slevu dostanete.

Komentování bylo uzavřeno.