nav-left cat-right
cat-right

UPC – poskytovatel připojení k internetu

Síťový kabel k internetu Společnost UPC Česká republika, a.s. je největší poskytovatel televizních služeb a vysokorychlostního internetu na českém trhu. Kabelová síť je v dosahu 1,3 milionu domácností v celkem 370 lokalitách v celé ČR. Vysokorychlostní internet využívá celkem přes 320 tisíc zákazníků. Poslední novinkou společnosti je stomegabitový internet. 

UPC Fiber

Zatím je celá služby v testovacím provozu a byla k dispozici pouze několika novinářům k prvním testům. Bude se pravděpodobně poskytovat ve dvou variantách rychlost 50/5 Mbit/s a 100/10 Mbit/s.

Pro svůj provoz využívá evropské optické sítě, kterou má ve vlastnictví společnost UPC. Díky tomu by neměl nastat problém ani při větším využívání ze strany zákazníků. Za cenu 1700 Kč / měsíčně to může být pro mnoho uživatelů velmi lákavá nabídka, po které rádi sáhnou namísto ADSL internetu od společnosti O2 nebo lokálního sdíleného Wi-fi připojení.

Jakmile bude nabídka UPC Fiber k dispozici budete mít možnost vyždímat ze svých počítačů maximální rychlost, kterou bude občas limitovat i pomalejší hardware na straně klienta. Případně budete častěji narážet na pomalou odezvu na straně serveru.

Připojení k internetu – UPC internet

Aktuálně je v nabídce redukovaný počet balíčků. Uživatelé mohou sáhnout po nabídce 10 Mbit připojení s 1 Mbitovým odesíláním směrem do internetu. Nebo rychlejší variantou 30 Mbit pro stahování a 1,5 Mbit pro upload. Veškeré limity směrem do internetu jsou pravděpodobně omezením ze strany poskytovatele, aby nebyly uživatelské počítače využívány jako servery v domácnostech.

Alternativní poskytovatelé internetu

Při výběru poskytovatele internetu musíte brát v úvahu mnoho faktorů, jako prvního kandidáta si určitě vezměte internet od UPC, protože s ním neuděláte chybu. V případě dostupnosti kabelové přípojky můžete navíc využít připojení i pro příjem digitální kabelové televize.

Komentování bylo uzavřeno.