nav-left cat-right
cat-right

Design a vybavení ložnice

Přestože se v domácnostech stále častěji prosazují moderní designové trendy, především u ložnice byste se jimi neměli nechat zcela pohltit – jsou totiž značně neosobní a ložnice pak nemusí působit tím správným dojmem útulnosti. V malých místnostech se vyvarujte tmavým barvám, protože je opticky ještě více zmenší. Nejlepší je ložnici nechat bílou nebo ji ladit do světle modré, protože zase světlé teplé barvy by budily k vyšší aktivitě, takže by se vám možná hůře usínalo – bílá a světle modrá dávají pokoji určitou lehkost a vzdušnost. 

Textilie

Rovněž dobře zde budou působit záclony a závěs než strohé žaluzie. Celoplošný koberec není nutný, vystačili byste si s korkovou podlahou nebo s parketami a malými kobercovými předložkami, ale s celoplošným kobercem by vás naboso podlaha v ložnici hned ráno nestudila.

Výběr ložního povlečení

Lůžkoviny pořizujte ve stylu celého zbytku místnosti, nemusí nějak extrémně vynikat – v zahraničí jsou také velmi populární velké deky, které zakryjí celou postel (stojí cca 2000 Kč). Tady ale pozor, protože by se mohlo stát, že se o ni budete s partnerem(kou) přetahovat. Při vybírání vhodného povlečení se setkáte asi se šesti základními materiály.

Postel

Postel je tím hlavním důvodem, proč vůbec ložnici máme, měli bychom jí tedy při výběru věnovat velkou pozornost – když se špatně vyspíte, pravděpodobně budete mít zkažený celý den, v práci se vám nebude dařit a na rodinu s přáteli nebudete mít náladu. Je tedy jedině ve vašem zájmu, abyste nevstávali celí ztuhlí a rozlámaní – čím lepší tělesná regenerace v noci, tím vyšší výkony přes den.

Při výběru rozhodně nedejte jen na rady prodejců, ti vychválí všechno a při návštěvě několika obchodů už budete pravděpodobně natolik zmateni, že určitě nevyberete správně. Váš letmý dotyk také nedokáže matraci otestovat, takže se nebojte, lehněte si na ni, vyzkoušejte různé pozice a chvilku vnímejte, zda se vám leží nějak nepohodlně – nemusíte se v obchodě nijak stydět, v obchodech jsou na to zvyklí a v zahraničí není výjimkou, že před koupí matrace na ní zákazník stráví celé hodiny.

Přečtěte si podrobně:

Nábytek

Mnohem lepším dojmem než klasické skříně působí v ložnici skříně vestavěné vyrobené na míru – dokáží totiž využít každý centimetr prostoru a navíc mohou být barevně sladěny se stěnami. S výrobcem se domluvte, aby vám vestavěnou skříň raději také sám nainstaloval, protože problémy s tím spojené by vám za to pravděpodobně nestály.

Doplňky

Ložnice je standardně doplňována např. ještě malým křeslem, pojízdným stolkem na jídlo (třeba pro snídani v posteli), tzv. sluhou (věšákem na oblečení) apod. Rozhodně se nebojte experimentovat a dovolte si i takové výstřelky jako byl už zmíněný kávovar v ložnici. Zbytečností jsou většinou toaletní stolky stále dodávané v ložnicových soupravách – ženy se dnes líčí spíše v koupelně. Určitě by mezi nábytkem ložnice neměl chybět také noční stolek nebo nějaká jeho alternativa – může sloužit pro odložení knihy, brýlí, umístění lampičky, pro sklenici vody apod.

Komentování bylo uzavřeno.